تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

منصور ساعی در گفتگو با ایرنا: رسانه های اجتماعی، تهدید نیستند، ظرفیت اند

  تهران - ایرنا - یک پژوهشگر حوزه رسانه و فرهنگ گفت: رسانه های اجتماعی  تهدید نیستند و ظرفیتی مناسبی برای توسعه دانش، تجارب، تجارت و حتی کارآفرینی محسوب می شوند.

  به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا منصور ساعی، پژوهشگر  پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی، در میزگرد ایرنا تحت عنوان «رسانه های نوین در عرصر رسانه» با تاکید بر ظرفیت شناسی رسانه های اجتماعی  گفت: رسانه های اجتماعی نوین یک ظرفیت و امکان است و نکته مهم در این زمینه نحوه استفاده از آن است ولی متاسفانه به هر فناوری که به ویژه بعد از انقلاب وارد ایران شده، نگاه قهری داشته ایم و به نظرم این فهم ساختار سیاسی و قدرت رسانه باید تغییر کند. یعنی قبول کنیم که رسانه به خودی خود نمی تواند کاری انجام دهد.
  وی در این میزگرد که با حضور مسعود کوثری عضو هیات علمی دانشگاه تهران و بیژن مقدم فعال رسانه ای برگزار شد ادامه گفت: برخوردهای آفندی و قهری با رسانه های اجتماعی پاسخگو نیست و فقط چالش ایجاد می کند، خواستار اصلاح نگرش ها در این موضوع شد و گفت: قبل از این که رسانه به میان مردم راه پیدا کند، از ظرفیت ها و امکانات آن سخن بگوییم و آن را به مردم معرفی کنیم.
  ساعی افزود: در این حوزه همواره به نکات منفی و آسیب های آن پرداخته ایم و لذا مردم نیز از این رسانه ها فقط در همان جهت استفاده می کنند ولی هیچوقت نگفته ایم که شبکه های اجتماعی می توانند عامل توسعه دانش، به اشتراک گذاری تجربیات و حتی تجارت و کارآفرینی شود.

  مدیر گروه پژوهشی فرهنگ و ارتباطات جهاد دانشگاهی،  به سابقه ورود فناوری های مختلف به کشور گفت: هر زمانی که یک فناوری جدید وارد کشور شد، یک موج به همراه آن ایجاد شده ولی به مرور این رسانه های کارکرد اصلی خود را پیدا می کنند.


  این مطلب تا کنون 63 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 21 مرداد 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161301
 • بازدید امروز :262986
 • بازدید داخلی :27432
 • کاربران حاضر :200
 • رباتهای جستجوگر:331
 • همه حاضرین :531

تگ های برتر